DYSANTIC

DYSANTIC ISOLOGO

Gyógynövényekre alapozott takarmánykiegészítő sertések számára.

A DYSANTIC® az emésztőrendszer flórájának stabilitását elősegítő növényi összetevőket és immunstimuláló hatású gyógynövény kivonatokat tartalmaz.

A DYSANTIC hatásmechanizmusa:

Az egészséges hízósertés bélflórájában  a Gram-pozitív anaerob homofermentatív és heterofermentatív tejsavtermelő, valamint az obligát anaerob Gram-negatív baktériumok és a szimbonta élesztők vannak túlsúlyban, azonban igen kis számban (a teljes mikroflóra nem több, mint 0,01% -ában (Lee 2002)), jelen vannak fakultatív patogén mikroorganizmusok is. A fakultatív patogén mikroorganizmusok arányának megnövekedése esetén emésztőszervi megbetegedések léphetnek fel. A DYSANTIC növényi összetevői a fakultatív patogén mikroorganizmusok bélflórán belüli természetes élettani egyensúlyának megőrzését segíti.

A bélflóra egészséges egyensúlyban van (eubiozis) mindaddig, amíg valamilyen környezeti hatásra (stresszor) a fakultatív patogénekhez tartozó mikroorganizmusok (Clostridiumok, Salmonellák, E. coli, Brachyspira hyodisenteriae, Lawsonia intracellularis stb.) el nem szaporodnak (disbiozis).

Hajlamosító tényezők:

  • rossz tartás- és bánásmód,
  • a környezetből és takarmányból felvett károkozó szervezetek (élő csírák),
  • a takarmányok kedvezőtlen összeteétele,
  • a takarmányok mikotoxin szennyezettsége.

A hízlalás során fellépő stresszhatások megbonthatják az emésztőtraktus mikroflórálának egyensúlyát, teret nyernek a patogén mikroorganizmusok, ennek következtében megbetegedés alakulhat ki. Különösen nagy gazdasági kárt okozó kórforma a sertések dizentériás hasmenése, amely egyes esetekben már a választást követően, valamint a tenyészállatoknál is előfordulhat.

A DYSANTIC alkalmazásának előnyei:

  • A hízósertések természetes egyensúlyban lévő bélflórával nőnek fel.
  • Számottevő mértékben csökkenek a veszteségek (pl.: a pre- és probiotikus kezelések költsége).
  • A termelési mutatók javulnak.
  • Mérséklődik az állományon belüli szétnövés, elhullás.

A DYSANTIC alkalmazása esetén nő a sertéshízlalás eredményessége!

Tak hasznositas dys

atl vagasi suly dys

Adagolás:

1 – 2 kg/t keveréktakarmány.

Mivel a bélflóra természetes egyensúlyának kialakulását a mindenkori tartási, takarmányozási körülmények határozzák meg, ezért az összetett takamány napi adagját javasoljuk szükség szerint, telepspecifikusan meghatározni és változtatni a femti határok között.

  • Bármely gyógyszerrel együtt adható.
  • Vízben nem oldódik.
  • Csomagolás: 25 kg-os fóliával bélelt papírzsákban.
  • Tárolás: száraz helyen.

Hírek/Aktualitások

  • 2023-1.1.1-PIACI_FÓKUSZ-2024-00049

    Innovatív Takarmányadalék a Fenntartható és Egészséges Állattenyésztésért

    Tovább
  • Átadták a Dr Bata Brasil LTDA új üzemét Chapecóban

    Átadták a Dr Bata Brasil LTDA új üzemét Chapecóban

    Dr. Bata Árpád vezérigazgató, Váradi Melinda operatív igazgató, Bata Zsófia tudományos igazgató és Antal Gyula üzemvezető Brazíliába utazott a 2024. május 21-én megrendezett üzemátadási ünnepségre Chapecóba. Az eseményen a helyi elöljárók és a magyar külképviselet munkatársai is jelen voltak.

    Tovább
  • Incze Dániel PhD hallgató kollégánknak további 4 félévvel hosszabbították meg a Kooperatív Doktori Program Hallgatói Ösztöndíját.

    A 2021/22-es tanévben elnyert, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által kiírt “Kooperatív Doktori Program Doktori Hallgatói Ösztöndíj” további 4 szemeszterrel került meghosszabbításra, aminek keretén belül Incze Dániel a Dr. Bata Zrt. laboratóriumában is folytatja kutató munkáját mikotoxin inaktiváló enzimek témában.

    Tovább
  • Dél-Amerikában hoz létre gyáregységet a Dr. Bata Zrt.

    A Dr. Bata Zrt. fejlődésének következő lépcsőfokaként saját telephelyet alakít ki Brazíliában, gyáregységet hoz létre és feldolgozó, valamint laboratóriumi kapacitásokkal is bővül. A gyáregység alapkövének letételére Braziliában, Chapecó városában került sor, ünnepélyes keretek között. A fejlesztés a HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség Külpiaci Növekedési Támogatás pályázatának keretében valósul meg.

    Tovább
További hírek/Aktualitások